מהי רפואה סינית?

הרפואה הסינית קיימת  למעלה מ-2000 שנה. העיקרון הבסיסי המנחה אותה הוא שבני האדם מושפעים מתהליכי הטבע ולכן האדם הוא חלק מהטבע. לפי עקרונות הרפואה הסינית, יש לחיות בהרמוניה עם השינויים המתמידים בטבע, כמו מחזור היום והלילה, מחזור חילופי העונות ועוד. כאשר נחיה בהקשבה וחיבור לטבע אנו נחיה חיים מאוזנים בריאים וארוכים.

הרפואה הסינית היא בעיקרה רפואה מונעת ומטרתה לחזק את הגוף ולמנוע התפרצויות של מחלות שונות. כרפואה מונעת היא מטפלת בשורש הבעיה ואחר כך בתסמיניה.

 

איך הרפואה הסינית עובדת?

בגופנו קיימת רשת של מרידיאנים (שהם ערוצי אנרגיה) ומטרתם להזרים אנרגיה/צ'י בכל הגוף. כל מרידיאן קרוי על שם של איבר בגופנו כמו: מרידיאן הלב, מרידיאן כיס המרה, מרידיאן הטחול ועוד. לכל מרידיאן כזה יש תפקודים שונים אשר משפיעים על מערכות שונות בגוף.

להבדיל מהרפואה המערבית, הרפואה הסינית מתייחסת לאדם כפרט ומבדילה אותו משאר האנשים. כלומר, כל אדם הוא ייחודי בפני עצמו ולכן האבחנה של המחלה או הבעיה היא אישית. בהתאם לכך, הטיפול מותאם באופן ייחודי ואישי לכל אדם.

 

הטיפול

הטיפול מתבצע בקליניקה שם מאפיינים את המטופל לפי עקרונות הרפואה הסינית ומאבחנים את הבעיה. לפי האבחנה האישית המתקבלת, מכינים תכנית טיפולים מתאימה.

ישנן מספר שיטות טיפוליות ברפואה הסינית: דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה סינית, שיאצו, כוסות רוח, גוואשה.

באמצעות הרפואה הסינית ניתן לטפל במגוון מחלות ובעיות

        • גניקולוגיה: כאבי מחזור, אל ווסת, דלקות בדרכי השתן, תמיכה במהלך ההריון ולאחר הלידה, תופעות גיל המעבר.
        • אורתופדיה: כאבי גב תחתון, צוואר וכתפיים, ברכיים ומרפקים כאבים בשורש כף היד והרגל.
        • נוירולוגיה: כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורות, פציאליס (שיתוק חד צדי של הפנים) פיברומיאלגיה, עייפות, הפרעות שינה, לחץ.
        • ילדים ותינוקות: בעיות נשימה, גזים ועצירות, כאבי צמיחת שיניים, חולשה של מערכת החיסון, התקררויות חוזרות ונשנות, הרטבת לילה, אסתמה של העור, פריחות, דלקות אוזניים ועוד.
        • מערכת העיכול: שלשולים, עצירויות, גזים, כאבי בטן, קרוהן, קוליטיס, בחילות והקאות
        • מערכת הנשימה: אסתמה, אלרגיה, מערכת חיסונית חלשה.